Buraya Reklam Verebilirsin
Buraya Reklam Verebilirsin

SON DAKİKA

Maraş Gündemi

YKS tercihleri ne zaman sona erecek? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır?

YKS tercihleri alınmaya devam ediyor. Hayalini kurdukları Üniversitede eğitim almak isteyen Yüz binlerce aday YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih işlemlerini yapmaya başladı. 7 Ağustos’ta başlayan Üniversite tercihleri ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Peki YKS tercih işlemleri hangi tarihte sona erecek. Başvuru işlemi nasıl yapılır?

YKS tercihleri ne zaman sona erecek? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır?
Bu haber 10 Ağustos 2018 - 23:25 'de eklendi ve 8 Görüntülendi kez görüntülendi.
Başlık

YKS tercih işlemleri ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden alınmaya devam ediyor. YKS tercih işlemlerinin başlamasının ardından yüz binlerce üniversite adayı tercih işlemleri için Üniversite tercih kılavuzunu incelemeye başladı. 7 Ağustos’ta başlayan Üniversite tercih işlemleri 14 Ağustos’a kadar alınmaya devam edecek. Üniversite tercih sonuçlarının ise 31 Ağustos tarihinde adaylara duyurulması bekleniyor.

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercihler 7 – 14 Ağustos tarihlerinde yapılacak. ÖSYM AİS üzerinden alınacak olan tercihler internetten yapılacak. 

T.C. Kimlik Numaranız ve aday şifreniz ile tercih süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak tercihinizi sisteme kaydedebilirsiniz. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.

TYT puanı 150’nin altında olanlar tercih yapamaz. En fazla 24 tercih yapabilirsiniz.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme Sonuçları “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden  adaylara duyurulacak. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine  gönderilmeyecek.

Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli  olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı  verilecek

KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül’de olacak.

 

Etiketler :
Başlık
Başlık
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA